Ať chceme, nebo ne, pokaždé když se setkáme s jinými lidmi, tak na ně děláme nějaký dojem – můžou to být kolem jdoucí, kolegové z práce, paní na poště. Jen si vzpomeňte, když jste naposledy seděli v kavárně, jistě jste pohledem sklouzli k vedlejšímu stolu a aniž byste chtěli, podvědomě jste si o lidech kolem Vás vytvořili vlastní úsudek.

Je tedy jasné, že pokud vytáhneme paty z našeho doupěte, jsme obětí všudypřítomných hodnotících.

Měli bychom se tedy rozhodnout, jaký dojem chceme ve svém okolí vyvolat.

To, jak na lidi kolem sebe působíme, má však více faktorů – celkový vzhled (oblečení, vlasy, líčení), postoj těla, hlas, naše gesta, ale co bývá mnohdy opomíjeno – důležitý je přístup sama k sobě. Ne nadarmo se říká, že vzhled je zrcadlem naší duše. Je vědecky dokázáno, že pouhé vědomí, že vypadáme skvěle, velmi efektivně podporuje naše sebevědomí a pomáhá nám k vytvoření pozitivního obrazu sebe samého. Pokud nám v tomto ohledu dává i naše okolí pozitivní zpětnou vazbu, cítíme se naprosto skvěle a vybičuje nás to k lepším výkonům. Tato rovnice samozřejmě platí i opačně.

Na dojmu tedy záleží, dbejte na to, jak vystupujete vůči svému okolí každý den. Zkuste týden a uvidíte tu pozitivní změnu. Pokud si nejste jistá svým stylem, využijte služeb osobního stylisty.