Milé budoucí nevěsty, rozhodla jsem se jít s kůží na trh a ukázat Vám, co pro mě znamená být bohyní. Zvolila jsem jemný, přirozený look, ale zároveň dostatečně výrazný na fotky. Ano jsem vizážistka a umím vytvořit dokonalé kouřovky s plnými červenými rty, ale to si nechám na ples, nebo párty, ve svůj svatební den, jsem prostě chtěla být krásná a sama sebou.

Nejdůležitější je pro mě pleťovka – krásná, přirozená a dokonalá pleť je základ.

Což je v mém případě docela oříšek. Mám mastnou problematickou pleť, pigmentové skvrny a vrozené kruhy pod očima – prostě opak dokonalé pleti. Je tedy pro mě velmi důležité zvolit dlouhotrvající produkty, které neslezou za hodinu, nebudu mít čelo jak zrcadlo a zároveň nebudou vypadat jak maska. Zároveň musí pleť zářit, ovšem jen na místech, kde to opravdu chci.

Jako základ jsem tedy zvolila denní krém Dermalogica s spf 30, na T zónu jsem zvolila matující bázi od NARS, nad lícní kosti třpytivou bázi od MAC a na ten zbytek hydratační bázi od Too Faced. Pak přijde na řadu make-up, mě absolutně vyhovuje Make-up Atelier Paris, nezalézá do pórů, krásné kryje a je neuvěřitelně přirozený. Vždycky si míchám dva odstíny, už jen proto, že se mi barva kůže mění v průběhu roku a já jsem měla svatbu na Sardinii, takže se mi barva měnila každý den. Pod oči jsem použila concealer Yves Saint Laurent. Je důležité používat na kruhy pod očima produkty k tomu určené, oční okolí je velmi jemné, máme tam spoustu jemných vrásek a používáme mimiku, klasický make-up do vrásek zaleze a zvýrazní je, navíc mívají naoranžovělou nebo nažloutlou barvu a krásně zamaskují modro fialové kruhy. Oční okolí jsem zapudrovala speciálním pudrem pod oči od Kryolanu a zbytek jsem zapudrovala mým oblíbeným pudrem od Chanelu.

Dokonalý svatební make-up musí být 3D, jemně jsem tedy zvýraznila kontury obličeje bronzrem od MAC. U svatebního líčení je důležité, aby obličej sice byl vykonturovaný, ale velmi jemně, protože se většinou vdáváme na denním světle, nechceme tedy působit, jako kreatury. Na lícní kosti jsem použila rozjasňovač od Urban Decay a na tváře tvářenku od Zoevy. A dokonalý základ byl hotový.

Obočí je pro mě také velmi důležité, mám v něm dvě jizvy a jedno je výš než druhé. Obočí nám lemuje obličej a dělá nám výraz, já si ho dokresluji gelem od Inglotu, ten vydrží všechno a vypadá naprosto přirozeně, zase míchám dva odstíny, světlejší ke kořenu nosu a tmavší na ten zbytek. Spodní část obočí ještě zvýrazním korektorem od Paris Berlin.

Na oči jsem nejdříve použila podkladovou bázi od Too Faced, ta je pro mě dost důležitá, mám mastné víčka a bez ní se mi stíny po dvou hodinách začnou otiskávat. Pak jsem si hnědou tužkou vkreslila plochu kam až bude zasahovat tmavá část. Mám spadené víčko a tímto trikem to opticky umím schovat. Pak jsem zkombinovala stíny od odstínů meruňkové až po tmavě hnědou tak abych oko opticky zvětšila a otevřela, nakonec umělé řasy od Ardell.

Rty jsem vykreslila tužkou od Bobbi Brown a přetřela leskem od stejné značky. Rty tak byly šťavnaté, měly krásnou konturu a nemusela jsem se bát, že můj budoucí muž bude mít rtěnku všude.

Nakonec jsem vše zafixovala fixátorem od Mac a krásný, přirozený, dlouhotrvající svatební make-up byl na světě.

Tak tohle je moje cesta, jak být dokonalou nevěstou, snad jsem vás alespoň malinko inspirovala a věřte, že každá žena může být bohyně.

S láskou vaše Miška, osobní stylistka a make-up artistka