Předpokládám, že tuhle situaci znáte. Špatný den už od rána, vstanete levou nohou případně prostě nemáte náladu ani čas ve víru povinností řešit co na sebe. Skříň, ve které už tak člověk nemusí mít co na sebe, se snad ještě zhorší a není tam nic.

Potěším vás tím, že se občas děje skoro každé ženě. Nicméně přesto všechno, že třeba zítra ten pocit může být pryč se nechcete v ten den cítit a vypadat špatně.

Abych vám zmenšila dopad takového dne, kdy prostě v šatníku není nic po gustu, nabídnu vám dnes dva kroky, které vám pomůžou a přidám k nim jedno záchranné řešení, které v téhle situaci zafunguje pokaždé.

Průběžné dva kroky, které minimalizují dopad těchto dnů na náš šatník jsou ty, které vedou k lepšímu nastavení šatníku obecně:

1. Průběžně třídit a dobře zorganizovat svůj šatník. Ve chvíli, kdy bude váš šatník vhodně protříděný a zorganizovaný, budete vybírat jen z těch relevantních kousků a snadněji pak outfity kombinujete. Šatník můžete takto protřídit a zorganizovat sama či za pomocí naší služby třídění a organizace šatníku, kdy s vámi ráda šatník zorganizuji tak, aby sloužil on vám, ne obráceně.

2. Objevit svůj styl a otisknout jej do šatníku. Díky tomu, že bude váš šatník v jednom, v tom vašem stylu, budou jeho dílčí kousky vzájemně daleko lépe kombinovatelné. Tento krok už bývá náročnější a proto klientky často volí pomoc profesionálů, módní stylistky. V tomto ohledu vám opět mohu pomoci.

Přesto všechno však nastávají dny, kdy prostě nedovedete ze svého šatníku vybrat. A proto je tu záchranné řešení ve formě vlastní uniformy.

Záchranné řešení

Záchranné řešení spočívá v tom mít v šatníku svou tzv. „uniformu“. Nelekejte se, žádný vojenský výcvik nás nečeká. Je to prostě jen outfit, který je pro vás typický. Pro vás, váš styl.

Tato „Uniforma“ je tedy kompletní outfit (to znamená outfit vymyšlený od vrchního trička/halenky přes kalhoty/sukni, boty, doplňky = od hlavy k patě, se všemi vrstvami a doplňky), který je naprosto univerzální na většinu událostí na váš běžný den. V každém šatníku by se jeden takový outfit (modifikovaný o letní a zimní období) měl vyskytovat.

Jak na takový outfit ?

Čím více znáte sama sebe, tím lépe vám půjde ten svůj uniformní outfit definovat. Velmi pravděpodobně už tato uniforma je ve vašem šatníku obsažena. Často to bývá ta kombinace oblečení, kterou často nosíte, případně kterou volíte, když se potřebujete cítit a vypadat dobře.

Abyste ho snadněji objevila, nabízím vám pár otázek, které mohou pomoct:

  • co jsem v posledních třech týdnech měla na sobě a cítila jsem se v tom opravdu dobře?
  • který outfit často opakuji a připadám si v něm skvěle?
  • je tento outfit v mém stylu a je ke mě tedy autentický? Pokud ne, jaký je ten můj styl?

Zkuste se zamyslet nad sebou a svými oblíbenými outfity. Zkuste ten typický outfit vyšperkovat, ale zároveň „zuniverzálnět“.

Další tipy pro větší univerzálnost tohoto outfitu

  • v těchto náročnějších dnech nezapomínejte na pohodlnou obuv (ať už to pro vás znamená cokoliv: někdo je podpatkový typ, někdo teniskový).
  • zkuste při hledání své uniformy hledat ten, který splní obě zadání: lichotivé a pohodlné oblečení.

A jaká je ta moje uniforma? Nemám jen jednu jedinou, ale ráda vám nasdílím tu jednu, která trvá už asi 5 let.

Přeji vám, ať se příště z toho špatného dne stane skvělý den. A třeba i díky tomu, že se ve svém oblečení budete cítit skvěle a sama sebou!

Vaše Zuzka

Autor článku: Zuzana Procházková, módní stylistka působící v Praze