Ať už jste zvolila jakoukoliv variantu a klidně i kombinace, přemýšlejte nad tím, co se Vám líbí. Kdo je Vaší inspirací? Co nosí? Máte i Vy nějaké takové kousky v šatníku? A máte je s čím kombinovat? Nezapomeňte na doplňky. Napište si seznam, co Vám chybí a hurá na nákupy.

Seznam bude u každé ženy jiný, ale je dobré zrevidovat, co v šatníku už máte, více na Organiczace a plánování šatníku. Pokud pracujete v kanceláři, stačí Vám pro začátek pár kousků, které budete postupně doplňovat.

Na nákupy si vyhraďte dost času a klidně sebou vezměte poradce, ať už kamarádku, nebo osobní stylistku. Vezměte seznam a hledejte převážně, to co je na něm. Dejte si pozor na chybu v opakovaných nákupech. Každá z nás má jednu věc, kterou pravidelně kupuje, někdo má pruhované trička, někdo rifle, nebo třeba červený svetr. Automaticky pak vejdeme do obchodu a jdeme přímo za touto věcí a pak nevnímáme ty ostatní, ve kterých bychom mohly vypadat božsky.

Vaše úlovky si v kabince vyzkoušejte a vyfoťte se v těch nejlepších kouscích, kousky si pak vyfoťte samostatně spolu s cedulkou – budete mít informaci o ceně a vyzkoušené velikosti. Zatím nic nekupujte.

Až proběhnete dostatek obchodů a budete cítit, že máte dost. Tak si v klidu sedněte na kávu a projděte fotky vyzkoušených věcí. Fotila jste se proto, abyste se viděla, jako celek. Mnohdy v kabince koukáme jen na zkoušenou věc a už se nehodnotíme jako celek. Vyzkoušíme si tak kalhoty, které se nám na první dobrou líbí, ale pak je nenosíme, protože nám prostě nějak nesedí. To proto, že jsme v obchodě jednali impulzivně a nehodnotili se celkově. Prohlédněte si pečlivě fotky, pokud jste zkoušela několik podobných kousků, můžete porovnat, který Vám sluší víc. U všech věcí máte také vyfocené ceny, můžete se tak rozhodnout kolik chcete do nákupů investovat a vybrat si opravdu jen to, co za to stojí. Právě jste si udělala analýzu nákupů, zbývá už jen věci nakoupit.

Proces se Vám může zdát zdlouhaví, ale posuďte sama, kolik času strávíte náhodnými nákupy a pořád nejste spokojená.

Pokud stále budete tápat ve vyhodnocení osobního stylu, nebo nebudete si jistá střihy a látkami pro Váš typ postavy, tak se nebojte obrátit na odborníka – osobního stylistu. Uvidíte, že i Vám to může slušet 🙂

autor článku: osobní stylistka a make-up artistka Michaela Tutko