Vím, co si teď asi říkáte, že přece na nakupování po internetu není nic složitého, ale je tu pár zásad, kterých by jste se při nákupu měla držet. Jak na to Vám poradí osobní stylistka Lucie.

1. Před nákupem se vždy změřte

Nezapomeňte, že každý oděv je jiný. Na trhu je nepřeberné množství materiálů, střihů, může se lišit výrobce. To vše pak ovlivňuje číslování. Pokud jste se například zamilovala do konkrétního outfitu, přečtěte si, jakou velikost na sobě modelka má a jaké rozměry má daný kousek oděvu. Jedině tak předejdete chybnému nákupu!

2. Pozornost věnujte i materiálům

Nenechte se zlákat naoko lákavou cenou. Výrobci, se hlavně v poslední době předhánějí, s označením typu Eko Bio a podobné, ale ne vždy tomu tak je! Tričko z bio bavlny opravdu nekoupíte za 250 Korun. Navíc označení Bio či Eko neznamená, že je výrobek kvalitní a už vůbec vám to nezaručí, že byl vyroben s ohleduplností vůči přírodě.

U oděvů z bavlny hledejte ideálně certifikát GOTS či označení Oeko-Tex Standart 100. (Jak poznat ty opravdu kvalitní, se dozvíte v předchozím článku, odkaz zde.)

3. Pozor na obchody Wish, Aliexpress, Poštovné zdarma atd.

Většina z vás je nejspíše zná, ale je spousta dalších e-shopů, kde obchodníci pouze přeprodávají zboží z těchto levných Čínských obchodů.

Jak poznáte tyto prodejce?? Hodně Vám napoví fotografie :-).

Většinou jsou to téměř dokonalé fotky, na pozadí moře, modelky se na nich často opakují. Také zde neuvidíte detailní záběry daného modelu a látky! Nakupujte tedy na prověřených e-shopech, např. Biomoda, Pietro Filippi, Outline London, Biošatník, Zoot, Zalando, About you, Showroom.pl, woolife, Erika Fashion…

Doufám, že vám moje tipy pomůžou a budete se během online nákupů lépe orientovat 🙂  Pokud by se vám hodila online konzultace s módní stylistkou, jsme tady pro vás. Setkat se s námi můžete i osobně. Zarezervujte si konzultaci s módní stylistkou v Brně, Praze nebo Olomouci.

Autor článku: módní stylistka Lucie Gálková, Brno