Boty, boty, botičky. Kolik jich máte? V jakém jsou stavu? Boty jsou důležitou součástí Vašeho šatníku a jsou neodmyslitelnou tečkou za skvělým outfitem. Jak o své boty pečovat Vám prozradí osobní stylistka Lucie.

„S tím správným obutím jeden dokáže klidně i dobýt celý svět“

Tento citát jsem si vypůjčila od úžasné osobnosti Bette Midler. Naprosto s ní souhlasím! Boty jsou důležitou a jak poslední dobou zjišťuji, i dost opomíjenou součástí šatníků.

Často se mi stává, že si na ulici všimnu pěkného outfitu, ale pak se podívám na boty, které jeví známky výrazného obnošení, či jsou dokonce hodně špinavé. V té chvíli se mi celý look úplně přestane líbit. Navíc by jste ani nevěřili, kolik lidí se vám dívá právě na boty. Váš outfit totiž může být sebelepší, ale pokud nemáte hezky udržovanou obuv, nevynikne.

Pamatujte si proto základní pravidlo: vždy se nejdříve zaměřte na své boty a pak až na to, co si vezmete na sebe, nikdy ne naopak.

Pokud již máte doma léta letoucí lodičky, které mají sešlapaný podpatek, nechte si jej opravit, nebo si pořiďte lodičky nové! Jestliže už vaše kožené mokasíny vypadají, jako by jste je právě přejeli autem, rozlučte se s nimi.

O svoji obuv se starejte. Nezapomínejte na pravidelnou impregnaci. Můžete si je nechat i ošetřit přímo v obchodě a tato ochrana pak vydrží až dva měsíce.

Pokud se namočí, důkladně je vysušte a vycpěte starými novinami, bota tak lépe udrží svůj tvar.

Kožené boty čistěte pouze vlhkým hadříkem a používejte speciální krémy a oleje na jejich vyživení. V případě, že doma nemáte žádnou impregnaci, můžete použít třeba i bambucké máslo, nebo kokosový olej, který pomůže vytvořit ochranný film.

Každopádně se vám boty odmění, mnohem delší životností a ušetří tak i vaši peněženku.

Potřebujete poradit v oblékání?

Nechte se chvíli vést. Osobní módní stylistka vám poradí nejen v tom, jak se oblékat, ale také vám vybere vhodné doplňky, vytřídí šatník, nebo vás vezme na společné nákupy.

autor: online módní stylista Lucie Galková