Hruška, přesýpací hodiny, jablíčko, rovná postava nebo obrácený trojúhelník, je mnoho způsobů jak pojmenovat typ postavy, ale teď vážně, když jste v nákupním centru řekli jste někdy „Ach, nemůžu si koupit tento top, protože mám postavu jablíčka.“ Ne, většinou prohlásíte něco ve smyslu „Tenhle top není pro mě, mám v něm velké bříško“, popřípadě Vás trápí jiný problém, jako malá prsa, nebo široká ramena a podobně. O to víc nás náš „problém“ frustruje při nákupu plavek, nikde není napsáno – „plavky pro malá prsa“ nebo „ideální pro větší zadeček“.

Léto už klepe na dveře a nákupní centra se začínají plnit novou kolekcí plavek, proto jsem pro Vás připravila průvodce, jak si vybrat ideální model, tak abyste skryla nedostatky a ukázala přednosti ať se i na pláži cítíte krásná ve své kůži. Ve stylingu totiž platí jednoduché pravidlo rovnováhy, zvýraznit, to co je malé a neupozorňovat na to, co nechceme.

Plavky pro malá prsa /úzký hrudník

Pokud jste majitelkou košíků o maximální velikosti B, nebo máte úzký či propadnutý hrudník volte výrazný horní díl plavek. Můžete si dovolit pestré barvičky, volány, flitry a jinou formu zdobení. Čím honosnější tím lepší. Vyvarujte se tmavým barvám, ty můžete nakombinovat na spodní díl, pokud máte větší zadeček, jako já. Vyvarujte se klasickým jednoduchým bikinám. Můžete si dovolit i plavky bez ramínek pro lepší opálení a když už ramínka tak volte ta úzká.

Plavky pro velká prsa

Pokud Vás pán bůh obdařil více než jste si přála, volte horní díl plavek, tak aby hlavně Vaše prsa držel na svém místě. Zapomeňte na klasický tvar bikin, ty jsou pro Vás příliš nebezpečné. Investujte do kvalitních materiálů. A volte jednoduché střihy, barvy a široká ramínka.

Plavky pro široká ramena

Pokud jste majitelkou širokých ramen existuje několik triků, jak opticky odvést pozornost a přiblížit se k siluetě přesýpacích hodin. První možností je pořídit si jednodílné plavky s barevným potiskem po stranách. Další možností je volba asymetrického horního dílu. Pokud preferujete plavky na ramínkách zvolte spíše široká s uvázáním za krkem

Plavky pro velké bříško

Větší bříško skryjete pod jednodílné plavky se zajímavým potiskem, nebo zajímavě řešenou horní částí. Pokud preferujete dvoudílné plavky, pomůže Vám zvýšený pas, tmavá barva a zajímavý horní díl plavek.

Plavky pro velký zadeček

Pokud jste majitelkou většího pozadí a ještě Vás k tomu trápí celulitida i pro Vás mají výrobci plavek řešení v podobě sukýnkových plavek. Můžete také zvolit zvýšený pas a opět pomůžou tmavé barvy. Pokud však je Váš větší zadek vypracovaný podobně jako u Jenifer Lopez, můžete si dovolit i klasické bikiny se zavázáním po stranách.

Atletická postava

Trápí Vás, že nemáte pas a jste spíše rovná? U plavek platí, že můžeme vytvořit iluzi ženských křivek, pomocí volánků v horní části těla a správně střiženým spodním dílem. Také Vám pomůžou vykrojené plavky.

autor článku: osobní stylistka Michaela Tutko